Kart Grunnplan
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 1
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 2
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 3
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 4
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 5
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 6
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 7
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 8
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 9
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 10
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 11
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 12
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 13
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 14
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 15
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 16
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 17
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 18
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 19
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 20
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 21
Ferieleilighet - Rheinsberg , Tyskland - DZV924 22
Grunnplan

Ferieleilighet - Rheinsberg, Tyskland

Katalognummer: DZV924
  • Ferieleilighet
  • 73m2
  • 2
    personer
  • 1 soverom
  • 1 baderom
  • Husdyr ikke tillatt

Konsepter

  • Husdyr ikke tillatt Husdyr ikke tillatt

    Husdyr ikke tillatt

    I disse feriehusene er ikke husdyr tillatt. Merk at ferieboligen ikke nødvendigvis er allergivennlig.
  • Røykfrie feriehus Røykfrie feriehus

    Røykfrie feriehus

    Røyking er ikke tillatt i ferieboligen. Merk at ferieboligen ikke nødvendigvis har vært røykfri tidligere.
  • Vital Feriehus Vital Feriehus

    Vital Feriehus

    Feriebolig med basseng, badstue eller boblebad. Maks 5 km til rekreasjonsområder, som tursti eller skiløyper. Feriebolig kan også ligge nær kurbad, sykkelutleie eller badeland.
  • Valgfri ankomst Valgfri ankomst

    Valgfri ankomst

    Ferieboliger der du – i utvalgte sesonger – kan velge ankomstdag selv. I ferieboligens kalender kan du se om valgfri ankomst er mulig i perioden du ønsker.

Beskrivelse

Midt i den sjarmerende gamlebyen, bare noen få skritt fra Rheinsberg slott og Rheinsbergsjøen, ligger to ferieleiligheter for 2 voksne i en rolig sidegate i første og andre etasje i et nennsomt renovert bindingsverkshus fra 1870. I umiddelbar nærhet finner du restauranter, kafeer, bakerier, dampskipsbrygga og ulike shoppingmuligheter.

Den ca. 73 m² store leiligheten i øverste etasje (OBS: lav takhøyde på ca. 2,10 m) for 2 voksne (tilgjengelig via trapp) er utstyrt med stue (sofa, flatskjerm-TV), soverom (dobbeltseng, gjesteseng - mulighet for ekstra seng), separat kjøkken (spisebord, elektriske kokeplater, kjøleskap med frysedel, brødrister, vannkoker, kaffemaskin) og bad (dusj, WC, hårføner). Leiligheten har et sitte- og solområde i den indre gårdsplassen. Siden dette er et gammelt hus, må du være oppmerksom på den lave takhøyden, spesielt i øverste etasje (2,10 m). Frokost kan inntas på en kafé noen få skritt unna mot en avgift på forespørsel. En gratis parkeringsplass kan benyttes rett foran huset, og du finner flere parkeringsplasser (avgiftsbelagt på dagtid fra kl. 09.00 til 18.00) rett i gaten eller gratis noen få skritt unna i området rundt. Du kan parkere foran huset for lasting og lossing.
Den totale ferieprisen inkluderer sengetøy, håndklær, strøm og vann. Betales på stedet: Turistskatt, frokost (hvis ønskelig) 12,99 EUR/person. Kjæledyr er ikke tillatt på denne eiendommen.

Den lille byen Rheinsberg er et statsanerkjent feriested midt i det vakre innsjøområdet Rheinsberg i Brandenburg. Regionen imponerer med sine utallige innsjøer, som er forbundet med kanaler. Den preussiske kronprinsen Friedrich, som residerte i rokokoslottet i Rheinsberg på 1700-tallet, gjorde byen til et blomstrende kultursentrum og inspirerte blant andre Kurt Tucholsky og Theodor Fontane. I dag er slottsparken, som også huser et teater, kammeroperaen og Kurt Tucholsky-museet, vertskap for den årlige kammeroperafestivalen og andre musikalske arrangementer. Det årlige keramikkmarkedet med internasjonale, profesjonelle utstillere om høsten trekker også tusenvis av besøkende, og i tillegg til den pittoreske gamlebyen med sine mange restauranter og kafeer er passasjerbåter, båt- og sykkelutleie og en badeplass ved Grienerick-sjøen blant byens attraksjoner. Det er ca. 20 km til sykkelforbindelsen Berlin-København, som er en langdistansesykkelsti.

Om ferieboligen

Grunnleggende
  • 2. etasje
  • Kjæledyr: 0
  • Bygget (år): 1870
  • Renovert (år): 2024
  • Vår kvalitetsvurdering: 2
  • Gjester: 2
Fasiliteter
  • 1 TV
  • Flatskjerm-TV
  • Hårføner
Rom
  • Varmt/kaldt vann på kjøkkenet
  • Baderom
    • WC: Varmt og kaldt vann , Dusj
  • Soverom
    • Dobbeltseng(er) (2 plass(er))
  • Te-kjøkken
Andre fasiliteter
  • Elektriske plater
  • Kjøleskap
  • Fryseboks
  • Kaffetrakter
Strøm/varme
  • Sentralfyr
Utendørs
  • Hagemøbler
  • Gratis parkering på stedet
Nærområde
  • Avstand innkjøpsmulighet: 400 m
  • Avstand til alt. vann/bading: 200 m (Innsjø)
  • Nærmeste restaurant: 100 m
  • Nærmeste by: 1 m ( Rheinsberg )
  • Avst. til nærmeste vann/bading: 200 m (Innsjø)
  • Vær oppmerksom på at avstander ovenfor er oppgitt i luftlinje.

Utforsk området:

    Beregn avstand